Kiedy się zmotywować do konkurencje z otyłością

Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz nastrój nas osłabia. Dopada nas apatia , otępienie i zniechęcenie do wszelkich aktywności życiowych. Unikamy widywania się w gronie przyjaciół. 

Dopada nas obawa przed tym jak osądzą nas znajomi. Musimy więc coś z tym zrobić. Najważniejszym działaniem prowadzącym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to między innymi kolejna bluzka, nowe spodnie, podróż w wymarzone miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze korzystne usposobienie, komplement znajomych czy podziw w oczach nieznanych ludzi . Jak zatem zmotywować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Cel Twojej znajomej nie są Twoim celem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak dużą chęć zrzucenia kilogramów?

2. Pozwól sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia powodzenia nigdy nie jest łatwa. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie jak osiągniesz idealną wagę. To pozwoli Tobie przeżyć w decyzji.

4. Doceniaj siebie i nagradzaj nawet za nieduże osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Pozwól sobie na bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, biżuterię .

5. Znajdź przyjaciela, z którym możesz konkurować. Waszym marzeniem będzie, kto pierwszy schudnie pięć kilogramów. Rywalizacja często pomaga wytrwać i zdobyć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę jeszcze raz.