Jakie zwierzę domowe kupić dla malucha?

Wiele dzieci w pewnym momencie swojego życia zaczyna marzyć o posiadaniu swojego domowego pupila. Rodzice zwykle decydują się, aby spełnić tę prośbę, mając świadomość, że maluch w towarzystwie zwierzątka rozwija się lepiej. Jeżeli planujesz wprowadzenie do domu nowego mieszkańca, dokładnie przemyśl, jaki pupil będzie najlepszy.

Najchętniej wybieranym pupilem jest z pewnością pies. Maluchy uwielbiają psy, bo są wyjątkowo towarzyskie i można je uczyć różnych trików. Nie można jednak nie zauważyć, że wymagają także sporo poświęcenia ze strony dziecka. Najodpowiedniejsze są dla osób, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed podjęciem decyzji o zakupie psa trzeba też dokładnie przemyśleć wybór najlepszej rasy. Do niewielkiego mieszkania bardziej odpowiedzialnie jest wybrać niezbyt dużego pieska.

Najczęściej rozważaną alternatywą dla psa jest bez wątpienia kot. Również można go głaskać i uczynić z niego domowego pieszczocha. Koty jednak są mniej skore do nauki sztuczek. Może się zdarzyć, że zamiast tulić się z nowym właścicielem będą chciały chadzać własnymi drogami.

Rodzice, którzy nie bardzo chcą powiększyć swoją familię o nowego mieszkańca, chętnie wpadają na pomysł kupienia rybek. Niestety, takie zwierzaki nie są za bardzo ciekawe dla maluchów. Stanowią raczej ozdobę mieszkania niż domowego pupila.

Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu pomyśl też o futrzakach trzymanych w klatkach. Maleńki chomik, żywiołowy królik czy sympatyczna świnka morska również mogą sprawić domownikom sporo uśmiechu. Są jednak łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies. Już kilkulatek chętnie się nimi zaopiekuje.