Jak zagospodarować przestrzeń nad schodami

Udekorowanie własnego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim zaczniemy planowanie prawdopodobnie nie wiemy, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w domu wymaga solidnego rozplanowania. Nie obejdzie się bez przeglądanie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych gazet.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi czas także na mniej znaczące składniki wystroju wnętrza. Przykładem może być przestrzeń znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, bo większość z domowników będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Żeby zrealizować ten pomysł, potrzebne będą familijne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnorodnych rozmiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje wystarczająco dużo miejsca, aby eksponować wspólne fotografie.

Niespotykanym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni nad schodami jest naklejenie dostosowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie ulegnie zwiększeniu. Ciekawy efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było przedostać się na grecką uliczkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej rzucające się w oczy pomysły, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

simple birthday wishes