Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice muszą postarać się, by był to dzień wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem warto przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest fanem konkretnej bajki czy filmu można zdecydować się na ten krok i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na strojach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Również zabawy powinny odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

kurze geburtstagswünsche

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może okazać się także zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale także wyglądają bardzo efektownie). Dobrze zapewnić także na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy w czasie imprezy odbywać się będą liczne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na imprezę.