Dlaczego urządzić przyjęcie dla dzieciaka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, by był to dzień niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale jeśli malec jest fanem jednej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, aby na przyjęciu pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na przebraniach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także gry powinny odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym pomysłem może okazać się również zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się tylko do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają bardzo ładnie). Warto zapewnić również na słodkie przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – warto przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy odbywać się będą liczne zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na imprezę.