Dlaczego się zmotywować do walki z nadwagą?

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz stan wewnętrzny destabilizuje nas. Ogarnia nas dół, depresja i niechęć do wszystkich aktywności życiowych.

Unikamy spotkań w gronie przyjaciół. Ogarnia nas strach przed tym co pomyślą o nas znajomi. Musimy więc odchudzić się. Pierwszym działaniem kierującym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład upatrzona bielizna, nowe spodnie, podróż w ulubione miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze lepsze zdrowie, komplement znajomych czy podziw w oczach obcych osób. W jaki sposób zatem przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej znajomej nie są Twoim celem. Zastanów się co daje Ci tak wielką chęć zrzucenia kilogramów?

2. Pozwól sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia triumfu nigdy nie jest łatwa.

3. Wizualizuj sobie swoje życie gdy odniesiesz cel. To pomoże Tobie wytrzymać w decyzji.

4. Chwal siebie i wyróżniaj nawet za niewielkie sukcesy. Tylko nie węglowodanami. Niech to będzie bilet do teatru, wizyta u fryzjera, spinkę .

5. Znajdź kolegę, z którym możesz ścigać się. Waszym marzeniem będzie, kto szybciej pozbędzie się pięć kilogramów. Rywalizacja przeważnie pomaga wytrwać i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.