Ciekawy weekend we Wrocku

Wrocław jest miejscem o bardzo starej i bogatej historii. Na przestrzeni wieków znajdował się w granicach różnych królestw, by ostatecznie, wraz z zakończeniem drugiej wojny światowej, zostać polskim miastem. Jest to bardzo popularna metropolia turystyczna, wizytowana także przez zagranicznych gości. Co warto zobaczyć w metropolii Dolnego Śląska?

Początek dwudziestego wieku był czasem wzniesienia kilku ciekawych budowli modernistycznych w mieście. Wtenczas zbudowano Most Grunwaldzki, Dom Towarowy Renoma czy budynek sądu na Podwalu. Miłośnicy secesyjnych budowli także będą mieli co zwiedzać we Wrocławiu, przykłady budynków tego nurtu możemy spotkać na ulicy Kiełbaśniczej oraz Rzeźniczej. Wrocław to również interesujące świątynie, pochodzące ze Średniowiecza. Są to zazwyczaj ceglane świątynie utrzymane w Gotyckiej formie. Turyści lubiący długie, nastrojowe spacery, musza zobaczyć Ostrów Tumski, najstarszą pozostałą część miasta.

tabletten für pennis vergrößerung

Lecz Wrocław to nie tylko zabytki architektoniczne, także osoby pragnące się dobrze bawić znajdą tam ciekawe wrażenia. W usytuowanym blisko Runku Pasażu Niepolda, możemy znaleźć liczne bary oraz dyskoteki, rozmieszczone jeden na drugim. Także sam Rynek gości wiele lokalów gastronomicznych, lecz ceny tam mogą być nieco wygórowane. Na każdym etapie Starego Miasta podróżni spotkają interesujące restauracje, proponujące różnorodne potrawy. Stary ratusz miejski jest z kolei siedzibą najstarszej restauracji w tej części Europy – Piwnicy Świdnickiej. 

Osoby podróżujące z dziećmi powinny wybrać się do miejskiego ZOO. Dzięki inwestycjom sprzed paru lat, miejsce owe jest teraz bardzo nowoczesne, możemy obserwować tam całkiem dużo różnych rodzajów zwierząt. Zabawa na cały dzień zapewniona, na terenie ogrodu można zjeść także obiad. 

Wrocław jest z pewnością jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Co roku wizytowany jest przez tysiące podróżnych z kraju i reszty Europy. Nic w tym zaskakującego, przecież ma on do zaproponowania odwiedzającym pełno ciekawej atrakcji.